Przez 8 tygodni żyliśmy rozgrywkami Mini Mundialu Deichmann 2014.W sobotę i niedzielę odbyły sie finały miejskie, które wyłoniły zwycięzców turnieju. Wcześniej w rozgrywkach grupowych mieliśmy sporo emocji związanych z występami naszych drużyn. Imponujący występ zaliczyła w rozgrywkach U 9 drużyna Anglii, która wygrała 16 spotkań i przegrała tylko 4. Przez długi czas tempo Anglii dotrzymywała drużyna Kolumbii,
Jednak porażki w 4 z 6 ostatnich meczy spowodowały nieco gorszy bilans 10 zwyciestw i 6 porażek. 12 zwycięstw 2 remisy i tylko 6 przegranych w U 11 zaliczył zespól Danii, który tym bardziej zasługuje na wyróżnienie, gdyż większość chłopców z drużyny była z rocznika 2004, a rozgrywek toczyły sie w roczniku 2003. Nie mniej emocji mimo odrobiny słabszych wyników dostarczały nam pozostałe drużyny Akademii: Paragwaj w U9 i Polska w U11.
W rozgrywkach finałowych do ćwierćfinału dotarł zespól Anglii ulęgając w nim późniejszym zwycięzcom, drużynie Finlandii 1: 4. W 1/8 finału zakończyły rozgrywki w U9 Kolumbia i w U11 Dania, a w 1/16 pożegnały sie z turniejem Polska i Paragwaj. Poniżej fotorelacja z turnieju.